Більшість необхідних вітамінів і мікроелементів ми отримуємо з їжею. При дефіциті певних елементів можуть виникати проблеми, пов'язані з травленням, захворюваннями шкіри, станом кісток або навіть розвитком деменції.

Важливо знати рівень вітамінів і мінералів всередині вашого організму, тому що провали по конкретних елементах можуть бути навіть у самого здорового на перший погляд людини. Показники вітамінів і мінералів в організмі також можуть бути змінені під впливом стресу, забруднень навколишнього середовища і гормональних змін. Тому в той час як правильне харчування дійсно значно може знизити ризик дефіциту вітамінів та інших проблем з організмом, це не залізобетонна гарантія того, що Ви отримуєте оптимальну кількість всіх необхідних організму елементів.

Причини таких загальних симптомів як втома і м'язові болі можуть ховатися в нестачі поживних речовин. Чи перебуваєте ви в зоні ризику? Способів перевірити кілька: прочитати загальні симптоми, які ми підібрали нижче, або зробити спектральний аналіз волосся і отримати Експертний висновок на 33 хімічних елемента. 

Достаток продуктів харчування і "таблеткових" вітамінів не означає, що люди перестали відчувати дефіцит життєво-важливих вітамінів і мінералів, які необхідні організму для оптимальної роботи. Ситуація може бути набагато серйозніше. Недоліки поживних речовин змінюють фізичні функції і процеси на самому базовому клітинному рівні: відбувається порушення водного балансу, функцій ферментації, роботи нервової і травної систем, обміну речовин.

Недоліки поживних речовин також можуть привести до серйозних захворювань. Наприклад, дефіцит кальцію і вітаміну D може викликати остеопенію або остеопороз – стану, що супроводжуються особливою крихкістю кісток.